דו"ח המבקר #17: Hadar מרדימה, INYU נכשלים, רמי פיינשטיין לא מצחיק ועוד סינגלים חדשים!

ברוכים הבאים למקום שרק מעטים מעזים להיכנס אליו: דו"ח המבקר- טור ביקורת הסינגלים של מועדון תרבות! זה המקום של היצירה שלכם לקבל במה ושלי לומר בלב שלם מה אני חושב עליה. אז שנתחיל?

The Odds- INYU

The Odds (סיכויים/הסתברויות) הוא הסינגל הראשון שמשחרר לרדיו הרכב הפופ האלקטרוני, INYU. ומה הסיכויים שלו להצליח אתם בטח שואלים את עצמכם? ובכן, אפסיים. The Odds מנסה להישמע כל כך מתקדם, כל כך מתחכם, כלכך מעניין עד שהוא קורס אל תוך הכלום של עצמו.

INYU מנסים לשלב בתוך סינגל הבכורה שלהם שלל ז'אנרים והשפעות ממגוון עולמות, אבל התוצאה לא מתחברת לכדי שיר, בטח לא אחד בעל משקל סגולי או עניין. כל הסיפור הזה מזיע ממאמץ ועל הספקטרום שבין יומרני למופתי The Odds הוא כישלון מהדהד.

מסע- עיני אהובי

היזהרו, מתקפת שאנטי לפניכם! אני מניח שיש קהל מצומצם שיהנה מ"עיני אהובי", הסינגל החדש והמקושקש של להקת "מסע", אבל זה לא כוס התה שלי (בלשון מעטה). תמיד היה קשה לי לקנות את אווירת העלק רוחניות הזאת ואת כל ה"בואו נפתח את הלב" והחרא זה. לכן גם מעולם לא מצאתי את עצמי מתחבר למוש בן ארי, "שבע", "שלנה עליך" ואחרים. במאמר מוסגר, דווקא אצל שוטי הנבואה, שהשכילו לשלב פאן בתוך הרצינות התהומית של החוזרים מהודו, זה עבד.

בכל מקרה, מילא השריטות שלי, אבל גם במישור המוזיקלי "עיני אהובי" לא מחדש כלום. יש כל כך הרבה להקות והרכבים מקומיים ובינלאומיים שאימצו את הסאונד ההודים שעושים את זה כל כך הרבה יותר טוב (ג'וני גרינווד ושי בן צור עם אלבומם Junjun זו רק דוגמה אחת). "עיני אהובי" לא יתנגן יותר ואני מניח שגם לא אצל יותר מדי אנשים כי מעל הכל, הקטע הזה פשוט מעפן.

רמי פיינשטיין- רק אנחנו

"רק אנחנו" הוא הסינגל החדש מתוך אלבומו השלישי של רמי פיינשטיין. ואם אתם תוהים איך זה שלא שמעתם עליו עד עכשיו, ובכן… פשוט תקשיבו לקטע הזה ותבינו לבד.

הסינגל החדש מנסה להוביל איזשהו מסר חתרני של אנטי חתונה, או תתחתנו איך שבא לכם עם מי שבא לכם (איזה נושא מוזר לשיר), אבל הוא פשוט נשמע, איך לומר זאת בעדינות… מביך.

באנר מועדון תרבות

כיאה למסר מוזר מלכתחילה, השיר מתהדר בקליפ מוזר לא פחות שנפתח במשפט "השנה היא שנת 2018 ומדינת ישראל עדיין אינה מכירה בנישואין בין אדם לבובה". מצחיק? לא. חתרני? לא. והשיר? דל ומשעמם כמו פירכית דלת קלוריות. אהה ואם תהיתם אז אז בסוף הקליפ פיינשטיין אכן מתחתן עם בובה וכן, זה חתיכת WTF רציני.

בכל מקרה לא ברור את מי פיינשטיין, שמתפקד כסוג של אתנחתא מוזיקלית קומית בתוכנית של סלוצקי ודומינגז בערוץ הספורט, מנסה לתקוף? את הרבנות? את "תעשיית החתונות"? את מי שלא דואג לחמם את הסטייק שאיכשהו תמיד מגיע קר לשולחן? לא ברור אם זו בכלל בדיחה.

בכל מקרה עם מילים כמו: "בואי נציית לחוקים שלנו ולא לחוקים של כולם, אם נסתכל מסביב זה ממש לא מרהיב ורחוק מלהיות מושלם…" אני לא בטוח כמה רחוק הוא יכול להגיע.

קייט ואור מארחות את נתן בן ארי- מברזיל עד אורוגוואי

העובדה שהעונה החמה של השנה עוד לא התחילה לא תיתן לקייט ואור (התשובה הנשית לסטטיק ובן אל?) לעצור אותן בדרך ללהיט של קיץ. אתם כבר מכירים את זה. יחד עם היתושים, חום האימים והערסים באילת, הקיץ מביא איתו גם את תופעת שירי הקיץ מעיקים וברי החלוף שחוץ מלעצבן לא באמת עושים משהו למישהו.

אז הנה, מרץ עוד לא הסתיים ושתי הפקאצות מהיו טיוב, קייט ואור, מחוזקות (או מוחלשות במקרה הזה) על ידי נתן בן ארי, הבן של מוש (שנראה בדיוק כמוהו), מזיעות ממאמץ (כי בכל זאת קיץ) בניסיון לייצר להיט מסיבות לקיץ.

עכשיו ברור שלהיטי קיץ לא נועדו לגרות את האינטלקטואל של מאזין. המטרה שלהם היא פשוטה, להרקיד ולעשות נחמד בבטן. סך הכל לגיטימי אבל "מברזיל ועד אורוגוואי" נטול כל חן, אפילו הבסיסי ביותר, שעלול להעלות חיוך או להעניק הרגשה טובה.

באנר מועדון תרבות

זה שיר מעיק ומתאמץ שמנסה בכוח להישמע מגניב למרות שרוב הזמן הוא נשמע יותר כמו בדיחה מאשר ניסיון ליצור משהו אמיתי. קחו למשל את המשפט: "משלב לי את הים עם שמש ואננס טרי בצד מאמש…". בחיאת? איך אננס כול להיות טרי אם הוא מאמש? זה סתם מביך, גם אם הכוונה הייתה ליצור אוקסימורון טקסטואלי רווי משמעויות תרבותיות שיאתגרו את המאזין. בהנחה שזה לא המקרה, אתם יכולים לדלג.

Hadar Opp- Yours

אז חיפשתי ונברתי והפכתי כל לינקטון וכל מייל שקיבלתי בניסיון לחתום את הדו"ח הזה ברוח חיובית. לצערי לא הצלחתי לכן אתם מוזמנים להשתעמם איתי למוות עם Yours, הסינגל החדש של הדר אופ (Hadar Opp) שנשמע כמו 1000 שירים אחרים שקיבלתי לאינבוקס שלי. מתסכלת היא עבודתו של מבקר המוזיקה 😔

מתסכלת היא עבודתו של מבקר המוזיקה 😔

לדו"ח המבקר #16
לדו"ח המבקר #15
לדו"ח המבקר #14
לדו"ח המבקר #13
לדו"ח המבקר #12
לכל הדו"חות
אמיצים מספיק בשביל לשלוח את השירים שלכם לדו"ח? שלחו הודעה בפייסבוק>>

הדר הפ

באנר מועדון תרבות

10 מחשבות על “דו"ח המבקר #17: Hadar מרדימה, INYU נכשלים, רמי פיינשטיין לא מצחיק ועוד סינגלים חדשים!

  1. פינגבק: דו"ח המבקר #18: דניאל יפה נואשת, ספיר מתיתיהו מופלאה, עדי אברהמי משעממת ועוד סינגלים חדשים | מועדון תרבות

  2. פינגבק: דו"ח המבקר #18: ענבל פז בינונית | מועדון תרבות

  3. פינגבק: דו"ח המבקר #20: ענת ורמוט מגניבה, "ילדי השדה "מפתיעים, ברק גרוסברג ממש לא מושלם ועוד סינגלים חדשים! | מועדון תרבות

  4. פינגבק: דו"ח המבקר #20: ענת ורמוט מגניבה, "ילדי השדה" מפתיעים, ברק גרוסברג ממש לא מושלם ועוד סינגלים חדשים! | מועדון תרבות

  5. פינגבק: דו"ח המבקר #21: נסטיה ילדותית, נוי רויטנברג אמיתית, ליעד כהן גרוע לא רק בלשקר ועוד סנגלים חדשים! | מועדון תרבות

  6. פינגבק: דו"ח המבקר #21: נסטיה ילדותית, נוי רויטנברג אמיתית, ליעד כהן לא רק משקר גרוע ועוד סנגלים חדשים! | מועדון תרבות

  7. פינגבק: דו"ח המבקר #21: נסטיה ילדותית, נוי רויטנברג אמיתית, ישראל מפציץ ועוד סנגלים חדשים! | מועדון תרבות

  8. פינגבק: דו"ח המבקר #21: Okword לא מביכים, "שלז" גרוע, עדי בר נפלאה ועוד סינגלים חדשים! | מועדון תרבות

  9. פינגבק: דו"ח המבקר #21: Okword לא מביכים, "שלז" מביך, עדי בר נפלאה ועוד סינגלים חדשים! | מועדון תרבות

  10. פינגבק: דו"ח המבקר #22: Okword לא מביכים, "שלז" מביך, עדי בר נפלאה ועוד סינגלים חדשים! | מועדון תרבות

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s